SİZE ULAŞALIM

SSS

Anasayfa / SSS

SİMİT CAMEKANI MÜRACAATINDA İSTENEN BELGELER

* Özür durumunu gösteren heyet raporunun aslı  (en az %40)

* Özürlü raporunda süreklidir ibaresi olmayanların haricindeki raporlar 2015 - 2016 - 2017 – 2018 - 2019 tarihli olacaktır."

* Yeni tarihli vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus Müdürlüğünden veya Muhtarlıktan alınacak (Müracaat tarihi itibariyle 15 günlük olacak)

* Yeni tarihli ikametgah ilmuhaberi nüfus Müdürlüğünden veya Muhtarlıktan alınacak (Müracaat tarihi itibariyle 15 günlük olacak)

* Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (18 yaşından küçüklerin velileri ve vasiler içinde geçerlidir)

* SSK, Bağ-Kur  ve Emekli Sandığı üyesi olmadığına dair belge (isteğe bağlı ve tarım primi ödeyen Bağkur'luların aldıkları kağıda isteğe bağlı veya tarım sigortalısı ibaresini mutlaka yazdırıp yetkilinin imzasını ve kaşesinin olması gerekmektedir) 2022'ye göre maaş alanların maaş kartlarını veya dekontlarını getirmeleri gerekmektedir.

* Özürlünün durumuna göre mahkemeden vasi belgesi (Zihinsel özürlüler, mental reterdasyon ve şizofren vb.olanlar için)

* Engelli olup çalışanların, emeklilerin ve herhangi bir yerden (dul-yetim veya anneden, babadan, eşten) maaş alanların müracaatları kabul edilmeyecektir."

* 15 yaş altı ve 65 yaş üstü müracaatları kabul edilmeyecektir.

* 15-18 yaş arası müracaatlarında anne ve babanın SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üyesi olmadığına dair belge getirmeleri gerekmektedir.

* Simit camekanının başında özürlü kişi durmak zorunda olduğundan müracaata bizzat gelmesi gerekmektedir.

* Eksik evrak getirenlerin müracaatı kabul edilmeyecektir.

 

EKMEK BÜFESİ İŞLETEBİLMEK İÇİN İSTENİLEN EVRAKLAR

Ekmek büfesi işletmek isteyen vatandaşlarımızın başvurularını şahsen fabrikamızın Evrak Birimine yapmaları ve oradan temin edecekleri başvuru formunu doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir. Faks veya elektronik posta yoluyla gönderilen dilekçeler işleme alınmayacaktır. Büfe başvurusu için her aileden yalnızca bir kişinin başvurusu kabul edilecektir.

Kapalı olan, sözleşmesi bitmiş veya tutulan tutanaklar yüzünden kapatılmasına karar verilen ekmek satış büfeleri belli dönemlerde yapılan çekilişler ile dilekçe veren vatandaşlarımıza tahsis edilmektedir. Çekiliş tüm dilekçe sahiplerinin huzurunda yapılmaktadır. Kurada ismi çıkan vatandaşımız aşağıda sıralanan belgeleri hazırlayarak ekmek büfesi işletmeye başlayabilmektedir.

Aşağıdaki evrakların en geç 3 gün içerisinde getirilmesi gerekmektedir.

* Muhtardan Resimli Nüfus Cüzdanı Örneği

* Muhtardan İkametgah İlmuhaberi

* Savcılık Belgesi

* Yapılacak senet için 657'ye tabi çalışan devlet memuru kefil

* Kefilin memuriyet belgesi ve kendisi

* 750,00 TL  Büfe Kullanım Bedeli

* Her bir kasa için 20,00 TL depozito

SÖZLEŞMEDEN SONRA

* Vergi Levhası Fotokopisi