Slide Slide
"Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden,rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kurumsal

Halk Ekmek Fabrikası, yeni projelerle, tüketicilere en iyi imkânlarla hizmet vermenin gayreti içerisindedir. Bu gayret ve çabalar aralıksız devam etmektedir.

Hakkımızda

 Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş., Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ankara halkına hijyenik koşullarda, kaliteli ve ucuz ekmek üretmek amacıyla ve ekmek fiyatlarında aşırı ve haksız uygulamaları önlemede etkin olmak maksadıyla kurulmuş bir İktisadi teşekküldür. Özellikle dar gelirli insanlarımızın, uygun fiyatlarla kaliteli ekmek tüketim ihtiyaçlarını  karşılamak için çalışan  Halk Ekmek, bunun yanı sıra ekmek ve diğer unlu gıdaların kalite standardının oluşmasında da önemli bir misyon üstlenmektedir. Ankara Halk Ekmek ürettiği tüm mamullerde kalite, hijyen ve lezzeti önceleyerek, halkımıza nitelikli hizmet sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla, sürekli olarak üretim kapasitesini artırmaktadır.

1981 yılında 3 çeşit ekmek üretimi yapan Ankara Halk Ekmek Fabrikası, çağımızın modern teknolojisi kullanılarak özverili çalışmalarla, bugün 58 çeşit ürün üretebilen ve günde 1 milyon adet ekmek üretme kapasitesine sahip modern bir tesis haline gelmiştir. Halk Ekmek fabrikası, bir yandan sektördeki yeni teknolojileri takip ederken diğer yandan da  AR-GE çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. Sanayi-üniversite işbirliğini imalatlarına yansıtan Ankara Halk Ekmek  ürün standardı, yüksek verim, firenin düşürülmesi, ürün çeşitliliği gibi konularda üniversitelerle ortak çalışmalar hayat geçirmektedir.

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş., imalat sanayi yanı sıra bir enstitü görevi üstlenerek, 40 yıllık bilgi birikimi ve deneyimiyle, meslek liseleri ve üniversite öğrencilerine staj imkanı sunarak  öğretici rolü üstlenerek, ülkemize kalifiye eleman yetiştirilmesine de katkı sağlamaktadır.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, yeni projelerle, Ankaralılara en iyi imkânlarla hizmet vermenin gayreti içerisindedir. Bu gayret ve çabalar aralıksız devam etmektedir.

Buğdayın ekmeğe olan zorlu yolculuğunu

Sofraların baş tacı, toplumumuzun temel besin maddesidir ekmek. Tarladan sofradaki yerini alıncaya kadar zahmetli bir yolculuktur ekmeğin öyküsü.

Ekmeğin kabul gören en eski hikayesine göre; ilk insanlar su ile ıslatılmış ve kendi haline bırakılmış buğday kırmasında gözeneklerin meydana geldiğini görmüşler ve gözenekli kütleyi sıcak taşlar üzerinde pişirdikleri zaman lezzetinin iyi olduğunu anlamışlardır. Cilalı Taş Devrinde Kestane, Meşe Palamudu gibi bazı bitkisel ürünlerin ezilip suyla karıştırdıktan sonra elde edilen hamurun, kızgın taşlar üzerinde ya da kül içerisinde pişirilerek yendiği de bilinmektedir.

Sağlıklı üretim, hijyenik dağıtım ...
footerlogolar

Bize Ulaşın