SİZE ULAŞALIM

GLUTENSİZ ÜRETİM TESİSİ

Anasayfa / Bizden Haberler / GLUTENSİZ ÜRETİM TESİSİ

Hijyenik koşullarda titizlikle ürettiği besleyici ve sağlıklı ürünleriyle başkentte bir marka haline gelen fabrikamızda; Çölyak, Fenilketonüri hastası ve glutene karşı hassasiyet taşıyanlara yönelik üretilen glutensiz ürünler için yeni bir tesis kuruldu. Yeni tesisin en yeni ürünü Glutensiz Simidin de üretimine başlandı.

 

HER GÜN ÜRETİLECEK

 

Daha önce haftanın yalnızca 2 günü glutensiz üretim yapılabilirken özel tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte üretim haftanın 6 günü devam edecek. Tedavi edilmediği ve gerekli özen gösterilmediği takdirde yaşam kalitesini oldukça etkileyen bu hastalık karşısında glutensiz beslenmenin bir zorunluluk olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz Ahmet Sarıduman, bu mecburiyetin istismar edilmesine izin vermeyeceklerinin altını çizerek, şunları söyledi: "Fiyatlar noktasında piyasayı regüle etme misyonumuzu glutensiz alanda da sürdürüyoruz. 500 gram Glutensiz Ekmek, Halk Ekmek Fabrikamız tarafından 2 liradan satışa sunulurken, piyasada muadilleri neredeyse 20 katına satılıyor. Bu durum da bize ciddi manada bazı sorumluluklar yüklüyor. Halk Ekmek olarak glutensiz üretim yaparak insanların bu ihtiyacını karşılamakla yükümlü hissediyoruz." Sarıduman, son teknolojiyle donatılmış tesiste, özel makinelerle el değmeden üretilen glutensiz ekmek, un, kurabiye, çerez ve glutensiz simidin yanı sıra ar-ge çalışmaları sonrasında ürün yelpazesinin daha da genişleyeceğini söyledi.

 

EN YENİ ÜRÜN GLUTENSİZ SİMİT RAFLARDA

 

Halk Ekmek, vatandaşların talepleri doğrultusunda mevcut glutensiz ürünlere bir yenisi daha eklendi. Mevcut 4 üründen sonra Halk Ekmek Satış Mağazaları'ndaki raflarda glutensiz simidin de yerini aldığını açıklayan Ahmet Sarıduman, ürün çeşitliliğini arttırmayı planladıklarına dikkat çekerek, "Halk Ekmek Fabrikası olarak sürekli ilgili derneklerle ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek onların taleplerini dinliyoruz. Çok yoğun bir şekilde glutensiz simit talebi var. Gıda mühendislerimiz ve ustalarımızla bir araya gelerek gerekli çalışmaları yaptık ve glutensiz simit yapma kararı aldık. Şimdi de fiyatını 2 TL olarak belirlediğimiz en yeni ürünümüz glutensiz simit ile vatandaşlarımızın karşısına çıkıyoruz" dedi. Glutensiz ürünlere ulaşımı kolaylaştırmayı düşündüklerini belirten Genel Müdürümüz Ahmet Sarıduman, vatandaşların talep etmesi halinde Glutensiz Simidin sadece satış mağazalarında değil Halk Ekmek Büfeleri'nde de yer alacağını vurgulayarak, "Okul çağındaki birçok çocuğumuz da bu ürünleri kullanmak zorunda. Okul kantinleri de gluten rahatsızlığı olan çocuklar için Glutensiz Simit ve diğer ürünleri istemeleri halinde bizden temin edebilirler" diye konuştu.