Slide Slide
"Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden,rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal ATATÜRK

ÖNCELİĞMİZ YÖNETİMDE
şeffaflık ve LİYAKAT

Benimsediğimiz dürüst ve şeffaf yönetim anlayışıyla, herkesin emeğinin karşılığını alabilmesi için mücadele ediyor ve hiçbir haksızlığa fırsat vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Dr. Hüseyin Velioğlu
Genel Müdür

 

1982 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden Yüksek Mühendis olarak mezun olan Hüseyin Velioğlu, doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır. 1982 yılında Tarım Bakanlığı Su Ürünleri Dairesi Başkanlığında meslek hayatına başlayan  Velioğlu, 1984 ve 1987 yılları arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Proje ve Uygulama Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak görev yapmış, 1988-1996 yılları arasında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda, sırasıyla Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş ve Baş Müfettiş görevlerini sürdürmüştür. Velioğlu; 1996-1997 yıllarında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve 1998 yılına kadar APK Kurul Başkanlığı’nda APK Uzmanı olarak görev almıştır. Aynı yıl Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nda Şırnak İl Müdürü olan  Velioğlu, 1999 yılına kadar Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. 2000 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak görev alan Velioğlu;   2000- 2003 yılları arasında ise tekrar Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı görevinde yer almıştır. Aynı Genel Müdürlükte 2003- 2007 yılları arasında Genel Müdür olarak pek çok başarıya imza atan Velioğlu; aynı zamanda 2005-2007 yılları arasında TARSİM Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmüştür.  2007 – 2009 yılları arasında TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Genel Müdürlüğü İzmir Genel Müdürü olan Velioğlu;  2010- 2016 yılları arasında ise JICA (Japon Teknik Yardım Kurumu) Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Aynı dönemde Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Sekreterliği görevini yerine getiren Velioğlu, 2018- 2019 yılları arasında ise Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Danışmanı olarak görev yapmıştır. Görevleri sırasında DOKAP, Kalkan Balığı Projesi gibi pek çok önemli projeyi hayata geçiren  Hüseyin Velioğlu 2020 Mayıs ayında Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş. Genel Müdürü olarak atanmıştır.  

Buğdayın ekmeğe olan zorlu yolculuğunu

Sofraların baş tacı, toplumumuzun temel besin maddesidir ekmek. Tarladan sofradaki yerini alıncaya kadar zahmetli bir yolculuktur ekmeğin öyküsü.

Ekmeğin kabul gören en eski hikayesine göre; ilk insanlar su ile ıslatılmış ve kendi haline bırakılmış buğday kırmasında gözeneklerin meydana geldiğini görmüşler ve gözenekli kütleyi sıcak taşlar üzerinde pişirdikleri zaman lezzetinin iyi olduğunu anlamışlardır. Cilalı Taş Devrinde Kestane, Meşe Palamudu gibi bazı bitkisel ürünlerin ezilip suyla karıştırdıktan sonra elde edilen hamurun, kızgın taşlar üzerinde ya da kül içerisinde pişirilerek yendiği de bilinmektedir.

Sağlıklı üretim, hijyenik dağıtım ...
footerlogolar

Bize Ulaşın