SİZE ULAŞALIM

Ekmek Fiyatının Düzenlenmesi

Anasayfa / Duyurular / Ekmek Fiyatının Düzenlenmesi

Ekmek Fiyatının Düzenlenmesi

                                                                                                                                                                                      

T.C.

ANKARA HALK EKMEK ve UN FABRİKALARI A.Ş.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

Konu: Ekmek fiyatının düzenlenmesi

Tarih: 30.06.2020

 

 

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası Genel Müdürlüğü, hemşerilerimizin yoğun teveccühü ile yıllardır sağlıklı ve hijyenik üretimine devam etmektedir. Ankara Halk Ekmek, unlu mamül üretiminde güvenilir marka olmuş, ürün yelpazesini hemşerilerimizin tercih ve taleplerine göre sürekli genişleterek hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Ankara Halk Ekmek olarak 250 gr ekmeği 90 kuruştan halkımıza arz etmekteyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ortamda, şirketimiz üretim maliyetlerindeki sürekli artışları göğüslemeye çalışmıştır. Ancak; un, maya, işçilik, enerji ve diğer giderlerimizin ekmek üretimindeki maliyet artışı %14.7’i geçmiş olması nedeniyle ekmek fiyatının yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kılmıştır.

 

Ankara Halk Ekmek, Ankaralı hemşerilerimize 250 gr ekmeği üretmeye devam edecek olup, 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle 90 kuruş olan ekmek fiyatına 10 kuruş ilave edilerek, ekmeğin perakende satış fiyatı 1 TL olarak tespit edilmiştir.  

 

Ekmek üretiminde bir kalite ve güven markası olan Ankara Halk Ekmek genişleyen hizmet noktaları ve yeni oluşturduğu Başkent Market markası ile üreticiden tüketiciye güvenli satışın yeni noktası haline gelmektedir. Başkent Market sayımız kısa sürede artırarak devam edilecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.